Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Past na zloděje jízdních kol

25.09.2018 - 10:14

Znojemští strážníci díky projektu forenzního značení jízdních kol zabezpečí před zloději minimálně dalších sto třicet kusů. Dotace z Odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra činí 43 000 korun, zbylých 7 000 korun jde z pokladny Městské policie Znojmo.

Na bedle s kosou

25.09.2018 - 10:05

Houbaři na Znojemsku se konečně dočkali. Rostou! Některé druhy hub v určitých lokalitách se momentálně sbírají v nadsázce kosou. Především bedle a žampiony. Houbařské žně, které potrvají minimálně do konce září, potvrzuje mykolog Radomír Němec z Jihomoravského muzea ve Znojmě.

Vzniká speciální průchod

21.09.2018 - 09:52

Práce na znojemském obchvatu, kde se aktuálně staví úsek od takzvané kasárenské po únanovskou křižovatku, běží na plné obrátky. Rušno je na Přímětické ulici, kde se budují základy pro největší most na trase, i dále na trase obchvatu, kde probíhají zejména zemní práce a pokládka štěrkodrtí. Avizovaný speciální průchod pro pěší a chodce pod stavěným mostem na Přímětické stavbaři vybudují v průběhu září.

Kde se cítíme nejlépe, prozradily špendlíky

21.09.2018 - 09:44

Pokud chtějí Znojmáci na příjemnou procházku, láká je nejvíc údolí Dyje nebo místo s výhledem na ni. Míří také často do Karolininých sadů nebo do Gránického údolí a zvou sem i své známé, kteří za nimi přijedou na návštěvu.

Splnil se jí sen

21.09.2018 - 09:36

Na knižní pulty se dostává knížka V létě se neumírá rodačky Libuše Krčové. Psát a publikovat začala až v důchodu, stejně tak i pracovat s počítačem. 

Navzdory notorickým škarohlídům bude Vinobraní opět atraktivnější

14.09.2018 - 09:34

Největší svátek vína v České republice nalákal do Znojma už v předprodeji více než čtyřicet tisíc lidí. A není se čemu divit, k vidění budou hvězdy, jako například Ben Cristovao, Čechomor, Buty, Harlej, Slza, Adam Mišík, ale i znojemská Lucrezia Borgia nebo Páni kluci.

Nový ředitel školy na Republice chytal vodu

13.09.2018 - 09:40

Školní rok 2018/19 se rozbíhá na plné obrátky. Budovy sloužící k vzdělávání našich dětí se na něj připravovaly po celé prázdniny. Město Znojmo do jejich oprav investovalo a ještě investuje rekordních 58 milionů korun. Žáky, rodiče i kantory ale čekaly i další změny. Hned na dvou školách se vyměnilo vedení. Základní školu na Václavském náměstí nyní vede Renata Jahodová, otěže oblíbené Základní školy na náměstí Republiky přebral dosavadní zástupce Jiří Šmahaj. Střídá Zdeňka Mikuliče, nejdéle působícího ředitele v polistopadové historii znojemského školství.

Mázhauzy mohou na Vinobraní vyhrát finanční odměnu

12.09.2018 - 10:55

Tradičně oblíbenou součástí Znojemského historického vinobraní jsou mázhauzy s dobrým vínem, burčákem a hlavně s nezaměnitelnou atmosférou. Dobové mázhauzy, které se zúčastní soutěže a splní stanovená kritéria, pořádná odměna nemine!

Pracoviště evidence obyvatel bude ve čtvrtek uzavřené

11.09.2018 - 10:33

Odbor správní Městského úřadu Znojmo oznamuje, že z provozních důvodů bude ve čtvrtek 13. září uzavřeno pracoviště evidence obyvatel.

Dětská hřiště dostanou nové herní prvky

11.09.2018 - 10:15

Za téměř 250 000 korun nechá Město doplnit herní prvky na dětská hřiště. Houpačky, pyramidy a další prvky buď nahradí ty opotřebované, nebo hřiště rozšíří. 

Znojemsko láká nejvíce Slováky

31.08.2018 - 15:12

V našem okrese žije v rámci Jihomoravského kraje - samozřejmě po brněnské metropoli a jejím okolí - nejvíc cizinců. Podle posledních údajů Českého statistického úřadu je zde těchto cizinců nahlášeno přes neuvěřitelných 2 500, z toho tři pětiny tvoří muži. Čísla však nezahrnují cizince s platným azylem.

Klimatizace může přivodit vážné poranění očí

01.08.2018 - 13:34

Léto je v plném proudu a peklo v kancelářích začíná být neúnosné. Teploměr málokdy ukazuje pod 25°C a orosená čela společně s koláči v podpažích dávají na vědomí, že otevřeným oknem si moc nepomůžete, neboť venku bývá větší teplo než v místnosti. Ještěže máme tu klimatizaci! Zaraduje se nejeden horkem mořený úředník. Ovšem ne vždy je klimatizace ku prospěchu. 

Oldřich Helebrant je rakouský fotbalista na druhou, hraje totiž jak ten klasický, tak i ten americký

26.06.2018 - 11:05

I v posledním domácím zápase letošní sezony III. divize rakouské ligy amerického fotbalu tým Znojmo Knights vyhrál a sebejistě postupuje do bojů play off o vítěze bronz bowlu. Ten, kdo na hrací ploše dokázal svými potvrzovacími kopy vítězství Rytířů podržet, je kiker Oldřich Helebrant, nosící dres s č. 5 a na stránkách regionálního týdeníku Znojemsko si v pravidelném seriálu rozhovorů o hráčích amerického fotbalu popovídáme právě s ním! 

Ve waldorfské škole mají podle učitelky Aleny Vavrouškové děti víc času prožít dětství

23.06.2018 - 06:00

Je hodně povolaných, ale málo vyvolených. Učitelka Alena Vavroušková patří k těm druhým. Empatická, pohodová, s přirozenou autoritou, se kterou se musíte narodit. A co je úplně nejdůležitější, své povolání miluje, a miluje i své žáky. Vážně si nevymýšlím. Od září začne v Kuchařovicích učit prvňáčky v nově založené škole waldorfského typu s cílem postupně ji rozšiřovat. Zakládá ji společně s kolegyněmi ze spolku EduZa a ve spolupráci s Obcí jako budoucím zřizovatelem. 

Oddalovat věci není můj styl

22.06.2018 - 14:01

Tříapůlkilometrový obchvat je ve Znojmě nejskloňovanějším termínem. Pro starostu Jana Groise musí být únavné odpovídat na stále stejnou otázku, zda se obchvatu skutečně dočkáme? Dočkáme se, zní jeho nejčerstvější odpověď. „Jsem o tom přesvědčen víc než kdy dříve, navíc oddalovat věci není můj styl,“ dodal s jistotou.

Když svíce dohořívají...

22.06.2018 - 13:23

Slovo Konipaska zní romanticky, až pohádkově. Ve skutečnosti jde ale o název spolku ze Znojma, umožňujícího specializovanou paliativní péči. Přeloženo do srozumitelnějšího jazyka – spolku zajišťujícího co nejvyšší  kvalitu života smrtelně nemocných, aby mohli odejít z tohoto světa s co nejmenší bolestí a důstojně. Tedy doma, v kruhu nejbližších, ne o samotě v neosobním prostředí nemocnice. Samota na křižovatce mystéria smrti prožívaná bez lásky nejbližších, které tu necháváme, je totiž samotou nejtěžší.

Bohumil Šotek z týmu amerického fotbalu Znojmo Knights je novopečeným tatínkem

20.06.2018 - 06:00
V posledním zápase základní části 3. divize rakouské ligy amerického fotbalu, který se hrál na trávníku soupeře, znojemští rytíři opět zvítězili. V utkání týmů Weinviertel Spartans-Znojmo Knights, jemuž se začalo říkat vinařské derby, slavili další vítězství v řadě rozdílem 0:42. 
Knights znovu za jižními hranicemi dokázali, že to naše americkofotbalové jihomoravské víno je v letošní sezoně lepší než to dolnorakouské. Nejužitečnějším hráčem onoho nedělního zápasu trenéři vyhlásili novopečeného otce Bohumila Šotka (číslo dresu 21), a k první otázce pravidelného rozhovoru regionálního týdeníku Znojemsko s některým z hráčů týmu amerického fotbalu Znojmo Knights tak pro tento týden nebylo daleko...

Ondřej je třetím americkým fotbalistou v rodině Kubákových

15.06.2018 - 09:42

V pravidelném rozhovoru regionálního týdeníku Znojemsko s některým z hráčů týmu amerického fotbalu Znojmo Knights padl pro tento týden los na Ondřeje Kubáka. Ondra patří už po několik sezon ke stabilním oporám znojemských rytířů a na trávníku hraje s dresem číslo 17. 

Petr Uher se stává nejužitečnějším hráčem posledních bitev Znojmo Knights

04.06.2018 - 10:30

Tým amerického fotbalu Znojmo Knights si v letošní sezoně III. divize rakouské ligy připsal na své konto další vítězství a zatím neporaženě míří k zápasům play - off, aby mohl vyhrát a postoupit do vyšší ligy... Ale nepředbíhejme!  V těch posledních dvou zápasech na sebe výborně upozornil hráč s dresem č. 76, který obléká Petr Uher.  

Leoš Lang je znojemským rytířem s číslem 99 na dresu, i když vypadá jako anděl

25.05.2018 - 10:13

O právě uplynulé neděli se Znojemští rytíři konečně dočkali prvního domácího utkání základního kola ve své 3. divizi rakouské ligy amerického fotbalu. Tím, kdo na sebe dokázal na trávníku opět silně strhnout pozornost, byl hráč s dresem číslo 99 - Leoš Lang!

Starší články:    stránka 1   stránka 2   stránka 3
Přístupy: 10515606