Miniaplikace

BlueBoard.cz

Znovín krosu přálo i počasí

Po téměř jarním počasí v kalendářně typicky zimním měsíci lednu se paní zima přece jen přihlásila o slovo a spolu s ní i 37 vytrvalců, kteří se v závětří podél Gránického potoka rozhodli absolvovat sedmý závod BZP (Běžeckého znojemského poháru) nazvaný „Znovín kros“.

Osm statečných žen se vydalo na jeden okruh 2,5 km dlouhý a v cíli byla první s jasným náskokem Šárka Horáková z Prštic (10:28 min.) před běhajícími učitelkami Tamarou Bulantovou (11:30) a Jitkou Čabalovou (13:05), na dalších místech skončily Hana Veselá, Jana Krčmářová, Lenka Plašilová, Ida Holíková a manželka vítězného muže Lenka Palková z Rosic. Závod mužů na 5 km byl pěkně ostrý hned od začátku a pořadí v cíli následující: 1. Aleš Palko USK Uni Brno 17:00, za ním finišovali 2.  Vojtěch Čabala (17:17), třetí příkladný až zarputilý bojovník a „přeškolený fotbalista“ 51-letý Pavel Kratochvíl z Rudíkova (17:26), čtvrtý Josef Michalec (17:36) svedl v závěrečném finiši nádherný souboj s pátým Lukášem Souralem (17:38), který závodí podobně jako vítězný Palko za USK Uni Brno, ale rodné kořeny má zapuštěny tady ve Znojmě, šestý doběhl specialista na orientační běhy Karel Fučík (17:52) z Černína a pak následovali další s časy přes 18 minut. Své věkové kategorie tudíž vyhráli Čabala, Palko a Kratochvíl, zatímco kategorii dříve narozených matadorů nad 60 let vyhrál Arnošt Koreš (23:02) z Třebíče před Josefem Bobkem (23:35), který nebyl zcela fit a stěžoval si na bolesti v noze, třetí doběhl František Kubíček (25:20), dobrý běžec z Dobréjo Pole u Mikulova, za nimi pak ještě dva třebíčští borci Jaroslav Dvořák a nejstarší účastník Znovín krosu Jan Nechvátal. Protože bylo přece jen poněkud chladno, chvátali všichni na vyhlášenou česnečku do restaurace U Obří hlavy.