Miniaplikace

BlueBoard.cz

Žihadla porazila Orlovou

V prvním zápase kvalifikace o baráž s druholigovou Porubou zvítězil jihomoravský mistr HC Moravské Budějovice nad severomoravským HC Orlová 3:2.

Utkání hrané ve středu večer před rekordní návštěvou 620 diváků přineslo urputný boj s rychlými útoky, ale nepřesnou střelbou na obou stranách. Na tom se bezesporu podílela i nervozita, neboť kvalifikace se hraje pouze na dva zápasy, takže každý gól navíc je důležitý.

Budějovický tým se ujal v třetí minutě vedení brankou Barvíře, kterému skvěle nahrál Topol. V závěru první třetiny však hosté Hanzlem a Milchem otočili stav zápasu na 1:2. Druhá třetina přinesla místy tvrdé střety i perfektní zásahy obou brankářů. Vyrovnat se Žihadlům podařilo až Zahradníkem ve čtvrté minutě poslední třetiny. Osmatřicet vteřin před koncem domácí Prkna za obrovského jásotu celého stadionu vstřelil gól a stanovil tak výsledek 3:2 pro Moravské Budějovice.

Vyloučení: 8 : 8, bez využití.

Rozhodčí: Doležal, Klouda, Křivohlavý.