Třicet medailí z velké ceny plavání

Otevřený osmidráhový bazén v plovárně Louka byl 19. a 20. září dějištěm Velké ceny města Znojma v plavání. Šlo o 48. ročník těchto tradičních závodů, který se opět vydařil. Na tomto mítinku se prezentovalo 170 závodníků nominovaných jednadvaceti plaveckými kluby včetně zahraničních výprav z Rakouska a Slovenska.

Na programu bylo 14 disciplín pro muže i ženy, které se plavaly ve čtyřech půldenních blocích finálovým způsobem. Závody byly organizovány nejen jako soutěž jednotlivců, ale i družstev. Na základě bodového hodnocení nejlepších výsledků dosáhli plavci TJ Znojmo, kteří zvítězili v soutěži družstev a získali Pohár města Znojma.

Znojmáci si vybojovali 30 medailí včetně dvanácti zlatých. O medailový úspěch se postaralo deset znojemských plavců:

Muži

• Michal Rubáček 1. 50 m motýlek, 1. 100 m motýlek, 1. 50 m vol. zp., 3. 100 m vol. zp.
  • Marek Polach 1. 200 m znak, 2. 100 m znak, 2. 200 m vol. zp., 2. 200 m pol. záv., 2. 200 m mot.
  • Ondřej Čermák  1. 200 m vol. zp., 2. 50 m mot., 2. 100 m vol. zp., 3. 100 m znak
  • Jakub Březina 3. 100 m prsa

Ženy:

• Tereza Coufalová 1. 50 m, 100 m a 200 m znak, 1. 50 m motýlek, 1. 200 m vol. zp.
  • Lucie Dvořáková 1. 50 m vol. zp., 2. 50 m mot., 3. 100 m mot.
  • Veronika Kolníková 2. 100 m znak, 2. 200 m znak, 2. 200 m pol. záv., 3. 200 m vol. zp.
  • Gabriela Jordánová  1. 100 m motýlek, 3. 100 m pol. záv.
  • Adéla Hýblerová 2. 100 m pol. záv.
  • Barbora Jelínková 3. 200 m prsa

Mimoznojemské plavecké kluby dosáhly na Velké ceně rovněž solidních výsledků. Odvezly si ze Znojma celou řadu medailí včetně patnácti zlatých. Nejlépe se uvedl ostravský Martin Baďura, Martina Moravčíková z pražského Bohemians si dohmátla pro tři zlaté medaile...

V hlavních závodech ve znakových disciplínách bylo dosaženo pořadí na 200 m muži: