Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Trenér Fryčer: Vybudovali jsme kvalitní kádr, kluci neodflákli ani minutu

Příprava je minulostí. Do startu nové sezony odtikávají poslední dny. Jak je tým na EBEL připraven? Splnily letní posily očekávání? Přečtěte si rozhovor s hlavním trenérem Miroslavem Fryčerem.

  • Trenér Orlů Miroslav Fryčer

V přípravě jste narazili na různorodé soupeře. Změřili jste síly s českou a slovenskou extraligou i francouzským mistrem. Byl každý zápas jiný?

 

Pro nás to bylo jen dobře, protože jsme chtěli vyzkoušet různé varianty a více hráčů. Nakonec jsme zůstali u jediné varianty. Myslím si ale, že nás to kvalitně prověřilo. To, co jsme chtěli, příprava splnila.

 

Před týdnem jste se zúčastnili turnaje na Slovensku, kde jste obsadili druhé místo. Jak tuto zkušenost zpětně hodnotíte?

 

Byl jsem spokojený. Měli jsme kvalitní soupeře a kluci hráli velmi dobře. Finále pro nás bylo skvělým oceněním za to, jak jsme celý ten měsíc dřeli naplno. Je jen škoda, že jsme neudělali ten poslední krok. Přijeli i fanoušci, kteří nás hnali dopředu. To bylo obrovské plus.

 

Co se týče sestavy, už máte jasno?

 

Ano, ta sestava, která hrála proti Zvolenu, začne i v pátek v EBEL. Brankářskou jedničkou bude Patrik Nechvátal. Kapitánské „C“ dostane David Bartoš, asistenty mu budou Honza Lattner a C. J. Stretch.

 

Do startu soutěže zbývá necelý týden. Jaké jsou ještě plány?

 

Myslím si, že kondičku jsme nahnali celkem dobře. Budeme se snažit vypiloval takové ty taktické věci, tedy přesilovky a oslabení, situace po buly. Takovým těm technickým věcem se budeme na trénincích věnovat až do posledního dne.

 

Před sezonou přišlo do Znojma hodně cizinců. Jste spokojen s posilami? Plní vaše očekávání?

 

Určitě. Kluci tomu v té přípravě dávali maximum. Ten zápas proti Zvolenu byl navíc dobrý pro sebevědomí. S kádrem, který jsme tu vybudovali, jsem opravdu spokojený. Sezona je ale samozřejmě dlouhá...

Sledoval jste během léta soupeře v EBEL?

Samozřejmě. Sleduji hokej globálně, takže sestavy jsem viděl. Máme i nějaká videa z přípravy. Každý je na začátek soutěže dobře připravený a nadržený, jak se říká (smích). Uvidíme, jak to bude vypadat.

 

Které týmy budou letos nejsilnější?

 

To vám dnes neřeknu. Samozřejmě tam bude patřit Bolzano, ale na začátku budou všichni připraveni a budou držet krok s ostatními. Až postupem času budou rozhodovat zkušenosti a další takové drobnosti.

 

V pondělí se tým přestěhuje z Telče do Moravských Budějovic. Cestování tak ubude.

 

Jistě, ale nikdy jsme to nebrali jako výmluvu. Moravské Budějovice jsou sice blíž, ale pořád tam to cestování je. Když si vezmete naši soutěž, tak je to hodně o cestování. Kluci se s tím poprali velice dobře. Smekám před nimi. Nebylo dne, kdy by to někdo odflákl. Kluci jsou dobře připraveni a natěšeni. Už chtějí hrát o body.

Lukáš Caha - OZ