Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Spartak Pelhřimov 6:2

V sobotu se ve znojemské hale hrálo 6. kolo 1. florbalové ligy, ve kterém domácí tým TJ Znojmo LAUFEN CZ hostil Spartak Pelhřimov.

Hosté se zatím pohybují na chvostu tabulky, a tak se dalo očekávat, že tempo utkání budou udávat Znojemští. Ti začali ihned v úvodu ostřelovat brankáře Spartaku, ale neujala se ani střela Virgla, ani šance Nováka, kterému nabídl míček jako na zlatém podnose Palát. Postupně začali vystrkovat růžky hosté, kteří hrozili především z rychlých protiútoků. Přesto mohli jít domácí do vedení, to když měl před sebou odkrytou branku Salava, ale netrefil ideálně. V 1. třetině 180 diváků gól nevidělo.

Na začátku 2. třetiny se blýskl krásnou střelou znojemský Horák, jenže jen orazítkoval horní tyč. Před polovinou zápasu přišel šok, protože do vedení šli dvěma slepenými brankami Fučíka a Zrzavého hosté. Naštěstí snížení na sebe nenechalo dlouho čekat. Odražený míček si našel Kucharič, a ten už většinou ví co s ním. Ten samý hráč využil v 36. minutě krásnou ranou přesilovku, a mohlo se začínat od nuly. Zlepšenou hru pak domácí korunovali ještě do přestávky, Novák se prosmýkl po levém mantinelu a přízemní ranou poslal svůj tým poprvé do vedení.

Ve 3. třetině začali hostům spoléhajícím se na rychlé protiútoky docházet síly. Nejprve se v nájezdu neprosadil Čihal, což ho nakonec ale nemuselo mrzet, protože o pár sekund později dovršil hattrick Kucharič. Branky se nakonec dočkal i Petr Čihal, který byl důrazný v brankovišti a zvýšil na 5:2. Poté se utkání už spíše dohrávalo. Hosté zahrozili v 56. minutě přesilovkou, ale dobře chytající Kochan už komplikace nepřipustil. Třešničku na dort přidal pár sekund před koncem Daberger, který pronásledoval vyhozený míček a dloubl do něj tak šikovně, že skončil za zády překvapeného brankáře. Domácí tedy berou další tři body do tabulky a pomalu se posouvají vpřed. Další utkání sehrají na hřišti Litvínova, doma se znovu představí ve svátek 28. října od 18 hodin. Soupeřem jim budou pražské Královské Vinohrady. Všichni jste srdečně zváni!

6. kolo: TJ ZNOJMO LAUFEN CZ - Spartak Pelhřimov 6:2 (0:0,3:2,3:0)

Branky Znojma: 30:17 Tomáš Kucharič (Jakub Procházka), 36:48 Tomáš Kucharič (Filip Daberger), 39:24 Jan Novák (Karel Virgl), 45:10 Tomáš Kucharič (Filip Daberger), 50:37 Petr Čihal, 59:44 Filip Daberger (Jan Kochan).

Jan Štastník: Náročný zápas proti tuhé pelhřimovské defenzivě. V první polovině zápasu jsme si nevěděli příliš s jejich „betonem“ rady, od poloviny utkání jsme zlepšili pohyb a zaslouženě zvítězili. Máme ale ještě na čem pracovat... Díky divákům za podporu a soupeři za utkání.

-JaMa-

Více fotografií najdete na našem facebooku v albu TJ Znojmo LAUFEN CZ - Spartak Pelhřimov 6:2.