Miniaplikace

BlueBoard.cz

Plavecké mládí startovalo v Brně

Dvěstě čtyřicet plavců nejmladšího žactva se představilo ve dnech 24. a 25. ledna v krátkém bazénu v Brně na mezinárodním mítinku Brněnský tučňáček 2015. Zúčastnili se závodníci devatenácti plaveckých oddílů včetně zahraničních týmů z Rakouska a Slovenska. Program závodů byl vypsán pro dva ročníky padesát a dvacet pět metrů všemi plaveckými způsoby.

• Ilustrační foto: Petr Jandora

Tyto závody absolvovalo šestnáct mladých plavců TJ Znojmo, kteří dosáhli střídavých úspěchů, Nejlépe se uvedla Adéla Držmišková, která čtyřikrát obsadila medailová místa a vyhrála pohár za bodově nejhodnotnější výkony v kategorii žákyň. Dalším medailistou byl Antonín Navrkal ziskem bronzu. Stříbrnou příčku si vybojovala štafeta žaček. Vybíráme nejlepší umístění znojemských závodníků…

Desetiletí

• Adéla Držmišková 1. 50 m kraul, znak, motýlek a 2. 50 m prsa
  • Viktorie Stehlíková 11. 50 m kraul
  • Nikola Navrkalová 17. 50 m kraul a 19. 50 m znak
  • Antonín Navrkal 3. 50 m prsa
  • Lukáš Veselý 4. 50 m motýlek, 10. 50 m znak, 13. 50 m kraul
  • Vojtěch Číhal 8. 50 m znak, 12. 50 m prsa a kraul, 14. 50 m mot.

Devítiletí

• Tomáš Dufek 8. 25 m znak a 19. 25 m kraul
  • Jaroslav Štěpánek 20. 25 m znak.

Kvarteto žaček Nikola Navrkalová, Viktorie Stehlíková, Eliška Mašarová a Adéla Držmišková ve štafetě na 4x50 m kraul získalo stříbrnou pozici.