Plavecká mládí na Malé ceně

Znojemský krytý bazén byl v sobotu 6. října dějištěm Malé ceny města Znojma v plavání. Šlo o desátý ročník tohoto mítinku, který byl vypsán pro žactvo dvou kategorií. Na startovacích blocích se během dvou půldenních bloků vystřídalo jednostošedesát mladých závodníků. Na programu byly závody ve dvanácti disciplínách pro hochy i dívky.

• Anita Kyprá. FOTO: -JK-
  • Carolína Caesarová. FOTO: -JK-
  • David Kašpar. FOTO: -JK-
  • Jan fuxa. FOTO: -JK-
  • Jakub Slavíček. FOTO: -JK-
  • Jan Wolf. FOTO: -JK-

Startovní listina obsahovala stometrové tratě v pěti plaveckých způsobech a dále se plavala kraulová čtyřstovka. Ve znojemském pětadvaceticentimetrovém čtyřdráhovém bazénu tentokrát proběhlo celkem šest set sedmdesát startů.

V soutěži družstev zvítězil Klub plaveckých sportů Kometa brno, stříbrnou příčku obsadil Jihlavský plavecký klub AXIS a třetí pořadí si vybojovali domácí plavci TJ Znojmo. V hodnocení výkonnosti jednotlivých závodníků zazářila sourozenecká dvojčata Chrápavých z výpravy brněnského Fakultního plaveckého klubu. V kategorii staršího žactva Filip mimo získání jednoho rekordu mítinku také pětkrát zaplaval nejlepší výkon Malé ceny a dohmátl si pro zlato. Totéž se v pěti závodech podařilo Editě, a tak si odvezli deset medailí.

Podle bodovacích tabulek se ještě výborně uvedli Daniel Šubert z Třebíče, Ondřej Vytlačil (Jihlava), Barbora Elblová (Fakulta Brno), Kateřina Bolfová (Kometa), Anna Marie Singerová (Krokodýl Brno) a další. Plavci TJ Znojmo si doplavali pro devět medailí. Jedničkou v domácím družstvu byl Matěj Svoboda ziskem čtyř zlatých medailí, který dále v kategorii mladšího žactva zaplaval dvakrát nejlepší výkon. Další medaile si vybojovali Zdeněk Smutný, Jan Fuxa a Karolína Ceasarová. Smutný, Fuxa a Sapar rovněž figurují ve statistice nejlepších výkonů.

Z výsledků vybíráme nejlepší umístění znojemských závodníků:

Žactvo mladší 11 a 12 letí

Matěj Svoboda 1. 100 m polohový závod, 1. 100 m volný způsob, 1. 100 m znaka 1. 400 m volný způsob.
Zdeněk Smutný 1. 100 m prsa, 2. 400 m volný způsob a 8. 100 m volný způsob.
Adam Hlobeň 6. 400 m volný způsob a 7. 100 m volný způsob.
Jindřich Dolníček 5. 400 m volný způsob a 5. 100 m prsa.
Jakub Slavíček 8. 400 m volný způsob.
Karolína Ceasarová 3. 100 m prsa.
Natálie valášková 7. 100 m prsa.
Anita Kyprá 8. 100 m znak.

Žactvo starší 13 a 14 letí
Jan Fuxa 3. 100 m volný způsob, 3. 100 m motýlek, 4. 400 m volný způsob a 6. 100 m polohový závod.
Josef Sapar 4. 100 m volný způsob, 5. 400 m volný způsob, 8. 100 m polohově a 8. 100 m motýlek.