Plavec Filip Čajka zazářil v jižních Čechách

Přes 200 mladých plavců z patnácti oddílů včetně nejpočetnějších výprav Slavia Plzeň, JPK Jihlava a KOH-I-NOOR České Budějovice startovalo na plaveckém mítinku Podzimní cena Jindřichova Hradce. Tamní šestidráhová pětadvacítka byla dějištěm sportovního programu pro žactvo nejmladší kategorie, který obsahoval tratě 50 a 100 metrů ve všech plaveckých způsobech, dále starší plavali polohovou dvoustovku a mladší 100 m polohově. Pořad závodů byl vypsán pro čtyři ročníky žactva, na bazénu proběhlo celkem 700 startů.

Znojemští plavci dosáhli v této konkurenci solidních výsledků. Vylovili čtrnáct medailí, sedm bylo zlatých. Dále si doplavali pro dvě čtvrtá místa, a k tomu ještě si vybojovali další bodované pozice. Nejlepší byl Filip Čajka, který všechny čtyři starty proměnil ve zlato, výborná také byla Barbora Hrdinová se třemi zlatými medailemi a bronzem. O další medaile se podělili Adéla Držmišková, Tomáš Dufek a Eliška Mašatová.