Plavec Adam Hlobeň zazářil v Plzni

Letní olympiáda dětí a mládeže, jejíž sedmý ročník se uskutečnil v západočeské Plzni, proběhla opět v obvyklém rozsahu. Za účasti 2750 mladých sportovců soupeřilo mezi sebou čtrnáct krajů. Na programu této akce byly zastoupeny tradiční sportovní odvětví. V celkovém bodovém hodnocení skončil Jihomoravský kraj na sedmém místě.

Zvýšenou pozornost měly plavecké soutěže, které probíhaly tři dny v padesátimetrovém bazénu v Plzni na Slovanech. Dopoledne se plavaly rozplavby, odpoledne se konaly finálové závody. Výpravu jižní Moravy tvořil výběr dvaceti čtyř závodníků tří věkových ročníků. Tým jihomoravanů si doplaval pro 18 medailí, z toho bylo šest zlatých, pět stříbrných a sedm bronzových.

Součástí družstva Jihomoravského kraje byli čtyři znojemští závodníci, kteří dosáhli v osobních rekordech pěkných výsledků. Dvanáctkrát se kvalifikovali do finále. Nejlépe se představil Adam Hlobeň šesti zlatými medailemi a stal se nejúspěšnějším závodníkem letošní olympiády. Z výsledků uvádíme nejlepší umístění plavců