Miniaplikace

BlueBoard.cz

Plavci startovali v jižních Čechách

Čtyřicet plaveckých klubů nominovalo dvě stě osmdesát závodníků na Velkou cenu města Českých Budějovic, která se plavala jako první kolo Českého poháru pro rok 2012. Do jihočeské metropole odcestovala také minivýprava pěti závodníků plaveckého oddílu TJ Znojmo.

• Ilustrační foto: Petr Jandora.

Znojmáci měli na programu patnáct startů, které absolvovali v tamním dlouhém bazénu se střídavými úspěchy. Ve znojemském týmu se nejlépe představil Ondřej Čermák, který jediný dosáhl na medaili. V jeho hlavní disciplíně kraulové dvoustovce dokázal zvítězit časem 1:54,30 a doplaval si pro zlato. K tomu ještě přidal pátou příčku na kraulové osmistovce časem 8:35,04 a šestý skončil v závodu na 400 metrů volný způsob za 4:07,14,

Marek Polach si dohmátl dvakrát pro pátá místa a to na znakové stovce /1:00,39/ a motýlkové dvoustovce za 2:10,54, dále byl sedmý na kraulové čtyřstovce časem 4:09,35, Jakub Březina obsadil v prsařských disciplínách osmé místo na dvoustovce /2:41,10/, třináctý byl na padesátce /33,10/ a na stovce skončil sedmnáctý za 1:14,29, Tereza Polachová skončila 10. na kraulové patnáctistovce /18:48,69/ a 13. na osmistovce za 9:57,35, Aneta Hrušková startovala ve třech závodech a umístila se uprostřed závodního pole.