Miniaplikace

BlueBoard.cz

Plavci na republikovém mistrovství

Letní mezinárodní mistrovství plavců České republiky, které se konalo ve dnech 17. až 19. července v Praze, bylo vyvrcholením letošní domácí plavecké sezony. Do padesátimetrového otevřeného bazénu v Podolí se kvalifikovalo celkem 320 závodníků nominovaných 56 oddíly.

• Michal Rubáček 2. 100 m motýlek 58,89, 50 m motýlek 24,52.

Tato akce byla zařazena do série závodů Českého poháru pro rok 2015. Program třídenního šampionátu byl rozdělen do šesti půldenních bloků. Kategorie mužů i žen startovaly  ve dvaceti disciplínách, všechny závody vyjma dlouhých tratí a štafet se plavaly finálovým systémem...

V této konkurenci startovalo na mistrovství 14 znojemských plavců, kteří se kvalifikovali na 50 startů. Probojovali se 16 x do finálových závodů. Zásluhou Michala Rubáčka, Veroniky Kolníkové a členů tří štafet se postarali o tři stříbrné a tři bronzové medaile. Dále získali šest čtvrtých míst a čtyři další finálová umístění. Výborně si vedlo devět štafet, z toho tři obsadily medailové pozice.

Výsledkový servis:

Muži

• Michal Rubáček 2. 100 m motýlek 58,89, 50 m motýlek 24,52
  • Marek Polach 4. 400 m pol. záv. 4:31,59, 4. 200 m znak 2:05,98, 6. 200 m pol. záv.
  • Ondřej Čermák  4. 50 m znak 22,64, 8. 100 m vol. zp., 9. 50 m vol. zp.
  • Jakub Březina 12. 50 m prsa, 14. 100 m prsa
  • Adam Hlobeň 12. 200 m motýlek, 18. 400 m pol. záv.
  • Miroslav Navrkal 14. 1500 m vol. zp., 17. 800 m vol. zp.

Ženy

• Veronika Kolníková 3. 400 m pol. záv. 5:04,51, 4. 400 m vol. zp. 4:24,30, 7. 800 m vol. zp. , 9. 200 m vol. zp.
  • Tereza Coufalová 4. 200 m znak  2:24,43, 7. 50 m znak, 9. 400 m pol. záv., 9. 100 m znak
  • Barbora Jelínková 7. 200 m prsa, 13. 100 m prsa, 18. 50 m prsa
  • Tereza Polachová 7. 1500 m vol. zp., 14. 400 m vol. zp., 19. 800 m vol. zp.
  • Karolína Caesarová 10. 100 m prsa, 20. 200 m prsa a 20. 50 m prsa
  • Gabriela Jordánová 12. 400 m pol. záv., 15. 200 m pol. záv.
  • Lucie Dvořáková 11. 100 m vol. zp.
  • Adéla Hýblerová 26. 50 m prsa

Štafety

• 4x200 m kraul 3. místo 8:48,19 (Coufalová, Polachová, Jordánová, Kolníková)
  • 4x100 m polohově  4. místo 4:34,96 (Coufalová, Caesarová, Kolníková, Dvořáková)