Pět medailí plavcům na Slovensku

Po padesáté proběhla v Bratislavě jubilejní plavecká Velká cena Slovenska. Do kryté padesátimetrové plavecké haly na Pasienkách se sjela kvalitní plavecká špička. Zúčastnily se tři stovky závodníků ze čtyřiceti tří oddílů včetně osmi výprav. Startovní listinu tvořila celá řada plavců zvučných jmen. Mezi nimi se neztratilo kvarteto plavců TJ Znojmo, které si vybojovalo v důležitých závodech pět medailí.

• Ilustrační foto: Petr Jandora.

V první řadě se blýskla Veronika Kolníková. Pro zlato si dohmátla na polohové čtyřstovce za 5:06,76 a stříbro získala na čtyři sta volný způsob /4:34,09/. Na stupně vítězů dále vystoupil Ondřej Čermák pro stříbro z kraulové dvoustovky za 2:09,22. Bez medaile se nevrátil ani Marek Polach. Na znakové dvoustovce si vyplaval bronz za 2:09,22 a doplňkově plaval polohovou čtyřstovku a obsadil osmou příčku /4:41,65/. Čtvrtou medailistkou se stala Tereza Polachová. Na nejdelší ženské trati, kraulové osmistovce, se postarala o příjemné překvapení. Časem 9:43,44 si doplavala pro první místo.