Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Noční vyjížďka 12. srpna

Preventivně bezpečnostních akcí obzvláště v době letních prázdnin není nikdy dost. Jednu z dalších akcí na podporu bezpečného pohybu cyklistů za snížené viditelnosti pořádá spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo.

Zájemci o tuto netradiční vyjížďku mohou na svých bicyklech přijet v pátek 12. 8. od 20:00 hodin na cyklostezku v Horním parku, nám. Komenského, kde bude připravena prezentace bezpečnostních opatření, která snižují rizika spojená s pohybem cyklistů po komunikaci za snížené viditelnosti a v noci. Představeny budou výrobky opatřené reflexním materiálem, jenž tvoří součást oděvu nebo doplněk ke kolu. Dále budou ukázány prvky pasivní bezpečnosti.

Po prezentaci následuje spanilá jízda řádně osvětlených cyklistů městem v uzavřené formaci. Tradičně proběhne i zkouška viditelnosti některých výrobků na rovném přehledném úseku, kde bude možné si porovnat účinnost reflexních materiálů při různých vzdálenostech a situacích. Všem zájemcům doporučujeme použít při této akci cyklistickou přilbu a upozorňujeme, že proběhne kontrola správného vybavení kol s ohledem na jízdu při snížené viditelnosti. V cílovém bodě obdrží každý účastník informační materiál a vzorky reflexních materiálů.

CKK Znojmo