Nic zvláštního na VC horských kol

Netroufám si odhalit příčiny natož tvrdit, že zájem dospělých cyklistů o start na VC města Znojma horských kol již několik let stagnuje. Fakt je ten, že v pěti kategoriích mužů resp. žen se jich na startu 17. ročníku objevilo celkem pouze 37 a to je málo.

Pořadatelé v čele s Čestmírem Valou si takový nezájem za perfektní přípravu závodu a obětavou organizační práci ani nezasluhují. V dětských a mládežnických kategoriích byla situace podstatně lepší, hlavně 58 dětí do 12 let se „postaralo“ o to, že konečná cifra zní: 115 účastníků . Malé okruhy se jezdily kolem Masarykova náměstí, ty velké s těžkým profilem vedly z náměstí dolů k řece Dyji, částečně na Kraví horu a cestičkami Karolininých sadů zpět do starého města. Tu nejtěžší kategorii Elite vyhrál Jan Fojtík  (1:05:05 hod.) o jednu vteřinu nad Ondřejem Fojtíkem (oba klub Nissan Polák). Kategorii Masters 1 vyhrál Bohumír Dobeš (Cyklo Mikulášek GEOX) za 0:52:03 min., před Martinem Vojtěchem (CKK Znojmo) v čase 0:52:10 min. Nejvíce se znojemští jezdci prosadili v kategorii Masters 2: na 2. místě za vítězem Olejníčkem dojel Roman Fuxa, 4. Viktor Kocián, 5. Pavel Jordán, 6. Jiří Šrůtka, 7. Leoš Dvořák, 8. Leoš Svoboda. V kategorii Muži open zvítězil Jan Hloušek z Brna, na sedmém místě projel cílem v barvách znojemského Stavospolu čerstvý maturant Ondřej Durda.  Z žen byla nejrychlejší „přespolní“ Petra Krbová. Na pátém a šestém místě dojely Barbora Veselá resp. Jarmila Svobodová, obě Znojmačky. Z domácích kadetů byl nejlepší Lubomír Novák na sedmém místě, z juniorů třetí Tomáš Kňazovčík (ze Šatova) a čtvrtý Martin Vybíral (CKK Znojmo).  Zajímavé bylo, že spolu se staršími žáky startovaly i znojemské starší žákyně a vedly si skvěle – Natálie Šrůtková dojela druhá a Zuzana Vojtěchová čtvrtá (obě závodí za CKK Znojmo). Náborových závodů se zúčastnilo cyklistického potěru nejvíc – mladších i starších dohromady  bylo 42. VC pořádal Cyklo Klub Kučera za podpory Města Znojma.