Nešťastný vstup juniorek do sezóny

ŠSK při Gymnaziu Šlapanice : PSK Pegas Znojmo 3:1 (23, -23, 23, 23), 3:1 (-20, 19, 19, 16).

Do letošní 1. ligy vstoupily juniorky dvojzápasem ve Šlapanicích. Jelikož je hlavním cílem znojemských hráček udržet 1. ligu juniorek, bylo nutné s tímto papírově slabším soupeřem plně bodovat. Realita však byla zcela jiná - proti nejen výškově převažujícím, ale hlavně mnohem bojovnějším soupeřkám dokázaly znojemské juniorky uhrát v každém zápase pouhé dva sety. I když v prvním utkání si znojmačky skoro vždy svým tvrdým servisem vytvořily čtyřbodový náskok, v polovině setu už bylo skóre srovnáno a na  jeho konci už vždy jen dotahovaly. Díky katastrofálnímu výkonu v poli a vlažné hře všech útočících hráček tak přišly znojemské hráčky o velmi cenné body.
Ve druhém utkání Znojmo sice první set vyhrálo, to však bylo maximum tohoto týmu. A když se pak na konci druhého setu zranila smečařka Petra Šrámková, bylo rozhodnuto. Bojovnice ze Šlapanic si tak právem odnášely z domácí palubovky čtyři body.