Medaile z přeboru mladých plavců

Krajský přebor v plavání nejmladšího žactva se uskutečnil v krytém bazénu v Blansku a byl nominačním závodem pro účast na Poháru České republiky pro oblast Morava. V bazénu startovalo sto padesát mladých závodníků z dvanácti plaveckých klubů jižní Moravy. Přebor byl vypsán pro dva ročníky žáků a žaček a program přeboru obsahoval patnáct plaveckých disciplín. V této krajské soutěži se představili také mladí plavci TJ Znojmo a vybojovali si šestnáct medailových umístění z celkových získaných dvaceti čtyř bodovaných pozic.

• Ilustrační foto: Petr Jandora

Všechny starty proměnili v medaile Filip Čajka a Barbora Hrdinová, což byl na této akci vynikající výkon. O další medaile se podělily Kateřina Moravcová, Zuzana Sedláková a Karina Lazárková.

Uvádíme nejlepší výkony znojemských plavců:

Jedenáctiletí - Kateřina Moravcová 1. 800 m vol. způsob, 2. 400 m vol. způsob, 4. 100 m motýlek a 6. 200 m vol. způsob, Zuzana Sedláková 2. 800 m vol. způsob a 3. 400 m vol. způsob, Tereza Čučková 7. 100 m prsa a 7. 200 m prsa, Rudolf Bárta 6. 200 m vol. způsob, 6. 200 m znak a 7. 100 m poloh. závod.

Desetiletí - Filip Čajka 1. 100 m znak, 1. 50 m motýlek, 1. 100 m motýlek, 1. 100 m vol. z., 1. 200 m vol. z. a 1. 400 m vol. způsob, Barbora Hrdinová 1. 50 m vol. způsob, 1. 100 m vol. z., 1. 200 m vol. z., 1. 50 m znak a 1. 100 m znak, Karina Lazárková 1. 100 m motýlek, Gabriela Janušová 5. 50 m znak.