Lahofer cup na výbornou!

V sobotu dopoledne patřila Vranovská pláž bikerům. Sjeli se sem nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, aby absolvovali náročný cyklistický závod okolo Vranovské přehrady. LAHOFER Author cup nabízí závodníkům dvě tratě - 51 km a 29 km - a jeho součástí je i dětský závod. S tímto termínem se navíc pořadatelé letos rozhodli spojit i 1. ročník Neoficiálního mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na Znojemsku.

• Petr Valouch absolvoval malý okruh na bytelné koloběžce. FOTO: -eis-
  • Titul z Neofi ciálního mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na okrese Znojmo získal Jiří Mikulášek. FOTO: -eis-

V letošním roce se jel již 9. ročník, který je součástí Author Maraton Tour. Krátká trať se jela ve čtyřech věkových kategoriích, zvláště byli hodnoceni muži a ženy. Dlouhá trať měla v ženské kategorii pět věkových rozpětí, mužská pak sedm. Vedle jednotlivců soutěžily také firemní týmy, ženské týmy a tandemy. Ty ale nebyly vyhodnoceny, protože jely jen dva...

Závod byl po organizační stránce vzorně připraven, nebylo mu snad možné nic vytknout. Počasí však přálo spíše milovníkům vodních sportů, na cyklistický závod bylo přece jen hodně teplo, ale soutěžící se i s tímto dokázali dobře popasovat.

Celkem se účastnilo závodu více jak pět stovek soutěžících. Velký okruh jeli 302 závodníci, malého okruhu se účastnilo 120 soutěžících, dětský závod absolvovalo na devět desítek dětí.

"Jsem nadmíru spokojen - vzrostla účast o 30%, vychytali jsme mouchy, které byly loni - např. registrace a výdej jídel trvaly poměrně dlouho. Jediné, co mě mrzí, je určitá bezohlednost chodců a řidičů vůči závodníkům, byť byli od pořadatelů na tuto skutečnost upozorněni. Musím zaklepat na dřevo, závod se obešel bez jakýchkoliv zranění," uvedl s úlevou v hlase po jeho ukončení  předseda organizačního výboru a současně marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

Výsledky na trati 51 km: Nejrychlejším jezdcem byl  v kategorii Elite Ondřej Fojtík (Force KCK Zlín) s časem 1:41:54,78. V "běžných" kategoriích zvládl trať nejrychleji Pavel Bartoň z Eurofoam sport teamu s časem 1:44:26,89 (v kategorii 30-39 let). Nejrychlejším juniorem byl Marek Bartůněk z Hostěradic časem 1:48:32,83, nejrychlejší ženou Anna Šmídová z Nilfist-ALTO časem 2:00:14,14.

Titul z Neoficiálního mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na okrese Znojmo získal Jiří Mikulášek (1:48: 49,64), v ženách pak Veronika Částková z týmu Renov II s časem 2:24:44,92.

Jiří Eisenbruk

Krátké rozhovory s Jiřím Mikuláškem a Petrem Valouchem včetně výsledků závodu dle kategorií najdete ve Znojemsku č. 36, které je právě v prodeji.