Juniorky si vybojovaly dvě cenná vítězství

PSK Pegas Znojmo – ŠSK  Gymnázium Šlapanice

3:1 (10,-20,18,20), 3:0 ( 22, 21, 22)

V sobotu se na domácí půdě v tělocvičně PSK utkaly naše juniorky s týmem ze Šlapanic. Obě družstva nastoupila do prvního utkání sebevědomě, dominance však po chvíli zůstala pouze na znojemské polovině. I přes pár nepodařených podání naše holky získaly suverénně první sadu, a tím nejspíš i vidinu snadného vítězství, která děvčatům hned v následující sadě zkomplikovala plány. V druhé části totiž děvčata ztroskotala na špatném příjmu, což se projevilo také na útoku. V polovině sady se stala nepříjemná věc, kdy se střetly dvě protihráčky na saku a hráčka ze Šlapanic si nešťastně vyvrkla kotník. Hra po chvíli pokračovala a možná jako daň za zranění hráčky získaly první ale také poslední vítězství soupeřky. I když ve třetím setu byl na znojemské půlce opět horší příjem, hrály domácí hráčky údernější volejbal. V průběhu sady proběhlo několik dlouhých výměn míčů, které nebraly konce. Možná paradoxně naše holky na nohy postavilo podání, které se po celý zápas spíše nedařilo, ale právě díky němu nasbíraly několik nezbytných bodů, čímž si i připsaly další set. V poslední části už byla k vidění pouze jistá hra pojištěná tříbodovým vedením, které bylo chvíli před koncem sice ohroženo, ale po krátkém dramatu vše skončilo pro Znojmo 3:1. Do druhého zápasu, který se nevysvětlitelně vyvíjí pro znojemské hráčky většinou mnohem lépe než ten první, vstoupily naše juniorky s viditelnou jistotou, která byla vidět ve všech herních činnostech. Až ke konci začala naše polovina nevysvětlitelně zmatkovat, set však dotáhla do zdárného konce, takže děvčata stihla vše zavčas napravit. V druhé části se trochu prostřídala sestava, to se však neosvědčilo, a tak se vrátila stará sestava, která se opět postarala o zisk setu. Poslední část už byla čistě v režii znojemských, soupeřky ze Šlapanic už téměř rezignovaly, a tak naše holky získaly vítězství 3:0 a mohly slavit. Obrovskou pochvalu si zaslouží Míša Dvořáková, která si svým útokem získala u soupeřek takový respekt, že se bály jakéhokoliv úderu. Zápas navštívilo plno diváků, kterým děkujeme za podporu.

Sestava: Barča Jalůvková, Míša Dvořáková, Peťa Vocilková, Pája Bisová, Peťa Václavková, Nikča Gruberová, Karča Švancarová, Peťa Šrámková a Verča Formanová.