Juniorka i B tým TJ Znojmo LAUFEN CZ posbíraly dvě výhry

Juniorka TJ Znojmo LAUFEN CZ zajížděla za dalšími zápasy do Přerova, kde na ně nejprve čekal celek Šumperku.

Naše mladíky, posílené i o stabilní členy našeho A týmu, doplnili vybraní dorostenci. Hned ve 2. minutě poslal znojemské do vedení Novák, jenže to bylo v 1. třetině ze znojemské strany vše a soupeř skóre ještě do přestávky otočil. Ve druhé třetině se však projevily zkušenosti s již dospělým florbalem a znojemští mladíci strhli vedení na svoji stranu. A protože ve 3. třetině padlo pouze po jednom gólu na každé straně, mohli junioři slavit výhru poměrem 7:6. K utkání se vyjádřil střelec tří branek Filip Daberger. „V obraně jsme předvedli nepřesvědčivý výkon a obdrželi příliš mnoho laciných branek.  Proto jsme soupeře neporazili větším rozdílem“. Ve druhém utkání se juniorka utkala s domácím Přerovem. I tentokrát šlo o dramatický zápas, v němž nebylo výrazného favorita. O jeden gól bylo šťastnější Znojmo, když se tři minuty před koncem trefil Mašek a rozhodl o výhře 5:4. „Opět jsme do utkání vstoupili nekoncentrovaně a soupeř nás díky dobré koncovce mohl trestat. Nakonec se nám podařilo utkání šťastně dovést do vítězného konce“, uvedl na závěr Filip Daberger. Znojemské béčko o víkendu odehrálo další dvě utkání a opět si odvezlo plný počet bodů. Nadále si tak drží druhé místo v tabulce za týmem Patriot Brno jen díky horšímu skóre. Oba neporažené týmy na sebe teprve narazí. V prvním utkání se střetlo béčko s týmem FBC Aligators Šitbořice D, který produkoval tvrdý florbal, což stálo Znojemské hodně sil. Ti se ale soustředili na rychlé rozehrávky a svižnou hru před soupeřovou brankou. Tato hra činila soupeři problémy, díky čemuž se tým Znojma dostal do vedení a svoji herní převahu udržel až do konce. Druhou nulu v sezoně si připsal brankář Pechura, utkání skončilo nakonec 8:0. Jako druhý se znojemskému béčku postavil tým FBC Orel Bořitov. Zkušenosti z předních soutěží potvrzovala naše „rezerva“ hned od začátku a dostala se do vedení 5:0, které postupně navyšovala až na konečných 8:2. K utkání B týmu se vyjádřil trenér Radek Pechura. „Ač nám chyběl jeden z nejzkušenějších hráčů, který si musel plnit pracovní povinnosti, předvedli kluci dobrý, bojovný výkon. S těmito soupeři to byla spíš zkouška nervů, kdo déle vydrží tvrdou hru. I toto kluci zvládli na jedničku a zaslouženě si odvezli plný počet bodů“.