Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Florbalisté přivezli tři body z Litvínova!

V 7. kole 1. florbalové ligy florbalisté TJ Znojmo LAUFEN CZ cestovali do 300 kilometrů vzdáleného Litvínova.

V minulých letech Znojmo moc bodů z Litvínova nevozilo. Do utkání vstoupili naši florbalisté aktivně. První komplikace nastala hned v úvodu utkání, kdy pro zranění kolene odstoupil kapitán Pavel Palát. Z první vstřelené branky se ale radovali znojemští florbalisté. V 6. minutě utkání po rychlé kombinaci našel Jiří Salava přesnou přihrávkou před litvínovskou brankou Tomáše Kuchariče, a Znojmo se ujalo vedení 1:0. V 11. minutě byl vyloučen litvínovský Lukáš Černý za bránění ve hře, a Znojmo tak dostalo šanci na navýšení skóre. Přesilovku využil Martin Šindelář po asistenci Milana Fridricha. Po využité přesilovce nastaly ve znojemském týmu další komplikace. Během pár minut došlo ke zranění Milana Fridricha, Filipa Dabergera a Tomáše Kuchariče. Trenér Šťastník tak musel stáhnout hru na dvě pětky. Do konce první třetiny už žádná branky nepadla, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro TJ Znojmo LAUFEN CZ.

Hned v úvodu 2. třetiny zaskočil litvínovské Jan Novák, který zvyšoval na 3:0 pro Znojmo. Znojemští ve svém tlaku nepolevovali, což vedlo k dalšímu úspěchu. Z rychlého protiútoku skóroval Jiří Salava, a Znojmo vedlo 4:0. V dalších minutách měli domácí a vzápětí i Znojmo výhodu přesilové hry. Ani jeden ze soupeřů však tuto výhodu ke vstřelení branky nevyužil. Konec druhé části hry ale stejně lépe skončil pro Znojmo, když ve 39. minutě utkání zvýšil na 5:0 Martin Šindelář.

Hned v úvodu 3. třetiny dostali Znojemští výhodu další přesilové hry, která opět nebyla zužitkována. Ukazuje se, že přesilové hry jsou zatím jejich slabinou, a že je potřeba na této herní činnosti v tréninku zapracovat. Ve 47. minutě utkání se podařilo Litvínovu snížit, ale ještě v téže minutě opět inkasoval - 6:1. V závěru utkání se podařilo Litvínovu snížit. Poté se o další zkorigování výsledku pokusil Litvínov se šesti hráči v poli. Znojemský útočník Jakub Procházka utnul snahu Litvínova hned v zárodku, když do prázdné branky zvyšoval na 7:2 pro Znojmo. Litvínov pokračoval nadále v power play, což opět potrestal Jakub Procházka a stanovil tak závěrečné skóre utkání 8:2 pro Znojmo. Nutno ještě vyzvednout skvělý výkon znojemského brankáře Jana Hándla. V 8. kole přivítají Znojemští na své palubovce Sokol Královské Vinohrady. Utkání se odehraje v pátek 28. října od 18 hodin a všichni fanoušci jsou srdečně zváni.

7. kolo: LITVÍNOV - TJ ZNOJMO LAUFEN CZ 2:8

Branky Znojma: 05:41 Tomáš Kucharič (Jiří Salava), 11:31 Martin Šindelář (Milan Fridrich), 21:19 Jan Novák (Martin Šindelář), 26:34 Jiří Salava (Tomáš Kucharič), 38:12 Martin Šindelář (Filip Daberger), 46:40 Jan Novák, 57:25 Jakub Procházka, 59:50 Jakub Procházka (Karel Virgl).

Komentář trenéra Jana Šťastníka: Cenné vítězství, které se nerodilo vůbec lehce. Zápas nám zkomplikovalo zranění dvou klíčových útočníků z první pětky. Dnes jsme dodržovali taktické pokyny a zaslouženě zvítězili. Díky hráčům za odmakané utkání a soupeři za dobrý zápas.

-JaMa-