Cyklistický maraton EVROPA ovlivnilo počasí

Již podeváté se ve Znojmě jel populární mezinárodní silniční cyklistický maraton Evropa – memoriál Romana Meidla. I přes krajně nepříznivé počasí, déšť, chladno, místy i na špatném povrchu silnic se na symbolický start před sokolovnou dostavilo osmdesát cyklistů a řada z nich zvládla 113 kilometrů v solidním čase pár minut přes tři hodiny a s vysokým průměrem téměř 40 km/hod.

Ostrý start byl až v Novém Šaldorfu a dál se pokračovalo přes Retz, rakouským územím (tam je potrápil nepříjemný protivítr) až do Drosendorfu, na území ČR vjeli závodníci ve Vratěníně a pak jeli po trase Uherčice – Korolupy – Vysočany – Bítov – Chvalatice – Zálesí – Šumná – Lesná – Citonice – Bezkov – Mašovice až do cíle na ulici Hradišťská ve Znojmě.

Zvítězil Lukáš Mitas z Jindřichova Hradce za 03:04:10 hod., těsně druhý dojel člen Cycling team Mikulášek Michal Koubík (03:04:12) a třetí Milan Záleský z brněnského Favoritu (03:04:15). V absolutním pořadí byl Jiří Mikulášek desátý (03:06:11), Martin Vojtěch třináctý, s trochu větším odstupem pak další z domácích jezdců – Libor Šaroun, Ondřej Durda, první ve veteránské kategorii M60 byl nejlepší sportovec okresu 2012 Lubomír Novák, následovali Otakar Košťál, Alois Bulín a další. Závod nedokončilo 12 cyklistů.