Miniaplikace

BlueBoard.cz

Budějovičtí hokejisté jdou do baráže o druhou ligu

Ve vypjatém prostředí orlovského zimního stadionu před návštěvou devíti set diváků se v sobotní podvečer uskutečnil odvetný zápas mezi domácím HC a budějovickými Žihadly, který skončil výsledkem 4:4p  (2:2, 1:1, 1:0 - 0:1).

Hrálo se o všechno. Narazila na sebe herní zkušenost budějovických hokejistů s dravým mládím hráčů z Orlové. Vítězství se přelévalo z jedné strany na druhou, a po konci třetí třetiny byl na ukazateli skóre stav 4 : 3. Zápas tedy, vzhledem k tomu, že Žihadla doma zvítězila 3 : 2, vyústil do prodloužení. A v něm, po jedné minutě a jedenácti vteřinách, stadion zmlkl, zatímco hokejky hráčů v žlutočerné kombinaci vyletěly nahoru. Sobotka po samostatné akci zařídil Moravským Budějovicím nerozhodný výsledek, a tím i postup do baráže o druhou ligu, v níž Žihadla vyzvou klub HC Poruba.

Branky a nahrávky: 8. Milch (Musil, Zákuťanský), 20. Szajter (Opravil), 31. Grepl (Novák J.), 53. Novák M. - 3. Sobotka, 13. Dostál (Sobotka, Křenek), 23. Křenek (Sobotka), 62. Sobotka.

Rozhodčí: Škach - Dučák, Poláček.

Vyloučení: 7:9.