Bronzový Galáš

První letošní závod seriálu MČR se jel na moderní motokárové trati nedaleko západočeského Chebu. V kategorii Rotax max junior nastoupilo do sobotní kvalifikace celkem 17 jezdců.

• Jáchym Galáš.

Nejrychlejší čas zajel Jáchym Galáš a vybojoval si tak důležité první místo na startu. Do kategorie Rotax max jun. postoupil i jeho mladší bratr Štěpán Galáš.

V první jízdě dojel Jáchym Galáš na druhém místě, ve druhé jízdě byl v cíli pátý.Štěpán v obou jízdách po kolizích odstoupil. O výsledku závodu se ale rozhoduje až v tzv. Superfinále. Jáchym v něm dlouho jezdil za loňským celkovým vítězem Jakubem Novotným. V předposledním kole se ale na něj dotáhla dvojice Belhocine/Muller. Muller na Jáchyma zaútočil a po kontaktu obou jezdců se před ně dostal Sebastian Belhocine.

Jáchym Galáš (KRTZ) tak vybojoval cenný bronz, Štěpán Galáš( KRTZ) ve finále dojel na 13. místě a dovezl si první cenné body kategorie Rotax Max junior. Další podnik MČR v Kartingu se pojede 29. 5. na trati ve Vysokém Mýtě.