1. závod Carbonia Cup

Za trochu chladnějšího počasí proběhl o víkendu úspěšný start do nového ročníku Carbonia cupu 2016. Na domácí trati v Mostě se sešla pěkná konkurence a mnoho jezdců ukázalo, co přes zimu na svých strojích vylepšilo.

V závodu skupiny A+ vyhrál celkově i třídu A9 nad 3500ccm Dennis Waszek s Ferrari 430GT3, ovšem jeho největší soupeři mu nedali nic zadarmo a zvítězil s náskokem pouhých 1,44 s před Martinem Jansou na Porsche 911 GT3 Cup a třetí skončil Polák Dominik Kotarba Majkutewicz s Porsche GT3 Cup. Mičánek Motosport s nově nasazenými vozy skončil s jezdcem Michalem Petrů čtvrtý a druhý jezdec teamu Bronislav Formánek na sedmém místě, před Milanem Galášem ( KRTZ) na Porsche, který se také ještě vešel do deseti sekund ztráty na vítězného Waszka s Ferrari 430 GT3.